Żaluzje

Żaluzje - Żywiec

Jak wybrać dobre żaluzje?

Zakup żaluzji już nie jedną osobę przyprawił o zawrót głowy. Ich wybór do pomieszczenia wydaje się być z pozoru prostym zadaniem, jednakże jak już się przekonało większość naszych klientów tak niestety nie jest. Liczba możliwych do uzyskania konfiguracji może nas onieśmielić, ale i w tym przypadku jesteśmy chętni do udzielenia Państwu wszelkich wskazówek. Żaluzje to zakup, który nadaje nie tylko wnętrzu charakteru, ale również podnosi wartość całej aranżacji. Jest jedyną osłoną, która umożliwia uzupełnienie drewnianej koncepcji pomieszczenia również na oknie.
Żaluzje – montaż żaluzji, naprawa i serwis!
Żaluzje zbudowane są z czterech najważniejszych elementów:

  • rynna, zwana potocznie kasetą jest miejscem, w którym schowany jest cały mechanizm. Znajduję się w górnej części okna i jej rozmiar jest w większości o szerokości jednej lameli. Ten właśnie element jest zamontowany do okna lub ścian sufitu i z niego wychodzi cała konstrukcja.

  • drabinka wykonana jest z taśmy bądź solidnego sznurka, do której są przymocowane w formie poziomej lamele. Jej mocowanie jest połąćzone bezpośrednio z mechanizmem oraz rynną, dzięki czemu możemy swobodnie poruszać opcją góra-dół bądź przód-tył.

  • lamele są najważniejszym elementem całej konstrukcji. Jest to nic innego jak pozioma listwa wykonana z aluminium bądź drewna. W przypadku zakupu żaluzji to właśnie ten element jest najbardziej kluczowym wyborem.

  • mechanizm sterujący jest zawsze usytuowany do żaluzji i występuje on głównie w postaci sznurka, pokrętła lub wersji z koralikiem.

Jak zatem wybrać odpowiedni materiał na żaluzje?

Kluczowym elementem jest zadanie sobie prostego pytania. Czy ma być to wersja praktyczna czy bardziej elegancka?
Żaluzje - Bielsko-Biała Żywiec

ŻALUZJE ALUMINIOWE

Są jednym z najczęściej wybieranych opcji. Aluminium jest wdzięcznym materiałem, gdyż jest nie tylko odporny na wszelkie zmiany temperatur, ale i jest bezproblemowy w czyszczeniu. Zdecydowanie na plus jest fakt, iż składa się na ten wybór kilka istotnych elementów, a mianowicie:
  • niska cena
  • trwałość
  • odporność na wilgoć
  • łatwość w utrzymywaniu czystości
Żaluzje - Żywiec

ŻALUZJE DREWNIANE I BAMBUSOWE

Pozyskuje się z naturalnych surowców i pod żadnym względem żaden inny materiał nie jest mu w stanie dorównać. Trzeba mieć na uwadze kwestię taką, że za tą elegancję zapłacimy znacznie więcej niż za żaluzje aluminiowe. Warto też pamiętać, iż jest to materiał który cały czas „pracuje” i z czasem może ulec niewielkim odkształceniom. Nie ma powodów do paniki, ponieważ są to różnice rzędu 0,5% i są one pod gołym okiem praktycznie nie do zauważenia.

MONTAŻ

Najpopularniejszą opcją zainstalowania żaluzji jest montaż w świetle szyby. Z uwagi, że nie odstaje od okna, tylko bezpośrednio chowa się w jej wnęce podnosi to całej aranżacji na elegancji. Listwy przyszybowe to element okna, który ma na celu wkręcenie się bezpośrednio do niego oraz zamontowanie dodatkowo osłon. Bez najmniejszego problemu można go wymieniać bez obaw, iż stracą na swojej gwarancji. Drugą opcją do wyboru jest montaż nawierzchniowy, w której żaluzje wkręca się w listwę przyszybową. Wówczas lamele są prowadzone bezpośrednio po powierzchni okna, a nie samej szyby. Kolejna forma montażu opiera się na opcji bezinwazyjnej. Najczęściej zostaje ona zastosowana w przypadku okien o nietypowych wymiarach. Niektórym osobom może przeszkadzać widoczność elementów mocujących, ale w żadnym wypadku nie wpływa to na ich funkcjonowanie. Ostatnią opcją jest montaż do ściany bądź sufitu i dotyczy on głównie żaluzji o lameli 50 mm. Jest to inwazyjna forma, ale przy tak masywnych wymiarach musi być odpowiednio zamontowana
Żaluzje - Bielsko-Biała

Jak prawidłowo zmierzyć okno pod żaluzje?

  • szerokość to szerokość światła szyby lub innymi słowami odległość od lewej uszczelki do prawej
  • wysokość mierzymy w ten sam sposób, czyli odległość pomiędzy górna a dolną uszczelką przy szybie

Rodzaje elementów mocujących


Mocowanie typu „twist”


Plastikowe obejmy w kolorze przeźroczystym lub białym


Zaczepy bezinwazyjne

Plastikowe obejmy w dwóch kolorach są łatwe w montażu oraz demontażu. Minusem dla niektórych osób może być fakt, iż są one widoczne. Jeśli nie chcemy, aby elementy mocujące były dodatkowym akcentem wówczas polecamy system ”twist” bez względu na ich montaż będzie praktycznie niewidoczny. Natomiast zaczepy bezinwazyjne są idealnym połączeniem wersji „twist” i zaczepu wykonanego z PCV. Ich uniwersalny rozmiar będzie pasować do każdego skrzydła okiennego.
Żaluzje - Żywiec

Drabinka sznurkowa czy taśmowa?

Wybór linki lub taśmy dotyczy tylko lameli o wielkości 50 mm. Sznurkową lamele dobieramy pod ich kolor przez co jest praktycznie niewidoczna, jednakże gdy bardziej podkreślić ich atrakcyjność wówczas sięgamy po drabinkę taśmową.
Podsumowując, żaluzje są doskonałym wyborem zarówno w mieszkaniach prywatnych, domach a także w obiektach użytku publicznego. Ich ogromny wybór umożliwia nie tylko wspaniałe efekty w aranżacji, ale i w wygodzie ich użytkowania. Jeżeli po przeczytaniu istotnych informacji jest ci nadal ciężko wybrać odpowiedni system żaluzji to nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.
Nowoczesność kompatybilna z trwałymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami.