Z Okna drewniane

Okna drewniane

Firmy jakie z nami współpracują w swoim asortymencie posiadają surowiec, który podlega surowym jakościowym restrykcjom. Już na początku swojej drogi rodzaj drewna jest dopasowany do pnia, aby tym samym uzyskać jak najbardziej jednolity charakter produktu. Drewno jest niezwykle unikatowym elementem stolarki okiennej, który nadaje nie tylko wnętrzom przytulności, ale i luksusu. W okresie jesienno-zimowym nasze okna są bardzo mocno poddawane niekorzystnym warunkom atmosferycznym, w których doskonale sprawdzają się właśnie okna drewniane.

Okna drewniane - Żywiec

Drewno i aluminium

Łączenie drewnianych ram z aluminiowymi nakładami jest to jedna z najbardziej unowocześnionych form w technologii stolarki okiennej, co znacznie podniosło współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo system ten został wzbogacony o nakładki, które miały na celu zwiększyć grubość ramy okiennej. Ponadto stylistyka okien drewniano aluminiowych doskonale wpisuje się w projekty domów nowoczesnych oraz dużych, przeszklonych przestrzeni.

Właściwości okien drewnianych

Faktem jest, że okna drewniane, jeżeli chodzi o samą szczelność to nie mają sobie równych. Ich niewątpliwie kolejną zaletą jest fakt, iż wskaźnik naturalnej infiltracji jest najkorzystniejszy, co przedkłada się na lepszą cyrkulację powietrza. Okna wytworzone z drewna wyróżniają się długą żywotnością – te właściwie pielęgnowane zachowują swoje właściwości użytkowe nawet ponad 100 lat. Okna drewniane ceni się również za to, że łatwo można je naprawić, wszelkie ubytki i zarysowania, a także inne uszkodzenia są proste do zniwelowania bez konieczności wymiany ramy okna. Ponadto drewno to materiał ekologiczny, który wyróżnia się wysoką estetyką, dzięki właściwemu wykończeniu produktu.
Warto pamiętać, że o drewno należy dbać i impregnować je specjalnie przeznaczonymi do tego typu środkami. Zaleca się przeprowadzać proces konserwacji możliwie dwa razy do roku.

Okna drewniane - Żywiec

Które okno drewniane będzie najlepsze dla Twojej inwestycji?

Jeśli poszukujesz drewnianego okna i nie wiesz na jaki rodzaj i model się zdecydować, rozważ trzy poniższe kwestie, które mają swoje odzwierciedlenie w estetyce, właściwościach oraz koszcie stolarki okiennej.

1. Trwałość i właściwości zależne od gatunku drewna

Wszyscy producenci okien drewnianych, których sprzedaż prowadzimy produkują okna z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Dlatego możecie mieć Państwo pewność, że oferowane przez nas okna drewniane to produkty najwyższej jakości. Jednak poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą właściwościami, o co warto zapytać naszego doradcę. Ponadto każde drewno ma własną oryginalną barwę oraz rysunek usłojenia.

2. Kształt profilu i wygląd okna

Forma wykończenia profilu, kształt oraz frezowanie to czynniki, które decydują o ostatecznym wyglądzie i charakterze okna. Proponujemy Państwu wiele różnych modeli, różne kształty i barwy. Warto zastanowić się, który model nie tylko najbardziej przypadnie nam do gustu, ale również który będzie spójny z kompozycją i aranżacją naszego budynku.

3. Parametry użytkowe odzwierciedlone w cenie

Kwestia budżetu do dyspozycji, to jedna z najistotniejszych kwestii. Oczywiście okna drewniane z najszerszymi i najgrubszymi profilami są sprzedawane w wyższych cenach i to nie tylko dlatego, że przy ich produkcji zużyto więcej materiału, ale także dlatego, że charakteryzują się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz akustycznymi.
Okna drewniane - Bielsko-Biała Żywiec 03

Drewno do produkcji i jego obróbka

Jak już wspomnieliśmy wszyscy z producentów okien drewnianych, z którymi współpracujemy starannie selekcjonują drewno do produkcji. Bowiem po pierwsze nie każdy gatunek drewna nadaje się do dalszej produkcji, czasami zdarza się również, że spośród wybranych gatunków należy odrzucić część materiału z powodu jego wad. Następnie wybrany materiał jest poddawany obróbce w zaawansowanym procesie technologicznym w innowacyjnych zakładach maszynowych. Nad każdym procesem od wyboru drewna po ostateczny kształt i wygląd okna czuwa wykwalifikowana kadra specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie.

Najlepsi producenci i świetni pracownicy tylko w TOMIX!

Dzięki współpracy z wieloma firmami takimi jak Wiśniowski, Aluplast, Velux, Fakro oraz Internorm oferujemy Państwu szeroką gamę okien drewnianych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi pracownicy pomogą Państwu w wyborze najlepszego dla Was produktu. Nie tylko opowiedzą na wszystkie pytania, ale także podpowiedzą najlepsze rozwiązania i udzielą najtrafniejszych wskazówek. Doskonale znają nasze produkty, ich zastosowania i cechy użytkowe, a także posiadają dużą wiedzę fachową.
Okna drewniane - Bielsko-Biała Żywiec