Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe - Bielsko Biała Żywiec

Jak wybrać dobre żaluzje fasadowe?

Na przestrzeni kilku lat zmieniły się w sposób diametralny. Pozwalają nam kontrolować nasłonecznienie przebijające się do wnętrza budynku. Ich niebanalny design i niesamowita funkcjonalność sprawiają, że są idealnym zamiennikiem dla tradycyjnych rolet. Żaluzje to w chwili obecnej główne elementy ochrony przeciwsłonecznej. Pochłonięta energia przez żaluzje jest oddawana na zewnątrz i tym samym nie dociera do pomieszczenia, ponieważ ich naturalne podmuchy wiatru rozpraszają ją w otoczeniu. Należy wziąć pod uwagę, iż większe powierzchnie szyb w budynkach bez ich odpowiednio zaprojektowanej fasy w znacznym stopniu wynikają z odczuwania dyskomfortu termicznego.
Żaluzje fasadowe. Montaż żaluzji fasadowych, naprawa i serwis!
Jakie są najważniejsze zalety żaluzji fasadowych ? – w znacznym stopni lub całkowitym wykluczają pracę z klimatyzacją w pomieszczeniach – chronią przed wysokimi temperaturami – zabezpieczają obiekty przed ich nagrzaniem – zmniejszają koszty eksploatacji
System montażu żaluzji fasadowych obejmuje zarówno strefę wewnętrzną, jak i zewnętrzną.
Wyróżniamy następujące schematy żaluzji fasadowych:
– tradycyjne z prowadnicami listwowymi lub linkowymi
– samonośne
– w skrzyni nadstawnej

Czym zatem sugerować się przy ich wyborze ? Nasza firma udzieli na to Państwu konkretnych wskazówek.

Żaluzje fasadowe - Bielsko Biała

ŻALUZJE TRADYCYJNE Z PROWADNICAMI LISTWOWYMI LUB LINKOWYMI

Żaluzje tradycyjne doskonale sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu ze względu na ich uniwersalność. Istotną kwestia jest również fakt, iż jest ich łatwość utrzymywania czystości oraz odporność na wszelkie uszkodzenia. Żaluzje w wersji tradycyjnej wyceniane są indywidualnie według następujących kategorii:
– pakiet: lamele Z90 lub C80 wraz z rynną górną
– blachy osłonowe w wersji nadtynkowej, podtynkowej oraz podtynkowej z dystansem ocieplającym
– prowadnice: linkowe, listwowe oraz pełne.

Najczęstszą opcją wyboru jest prowadnica listwowa, ponieważ stanowi idealne zabezpieczenie statyczne żaluzji. Warto mieć na uwadze, iż w przypadku montażu podtynkowego może ona być niewygodna w obróbce. Natomiast prowadnice linkowe mają swoje zastosowanie w branży przemysłowej.
Żaluzje fasadowe - Żywiec


ŻALUZJA FASADOWA SAMONOŚNA

Jest to oferta najbardziej komfortowa ze względu nie tylko na łatwość montażu, ale przede wszystkim na jej możliwości w trudnych warunkach atmosferycznych oraz architektonicznych. Cała żaluzja opiera swoją konstrukcję na elemencie nośnym, jakim są prowadnice. Opcja ta może być bezpośrednio montowana do konstrukcji okna, fasady budynku lub też innych trwałych elementów elewacji. Do fasady budynku montuje się ją za pomocą specjalnie zaprojektowanych uchwytów. Koszt jest nieco wyższy niż tradycyjne żaluzję jednak jest zdecydowanie jest stabilniejsza pod względem konstrukcyjnym od wszystkich innych systemów.
Jest to fantastyczna opcja dla obiektów z dużymi przeszkleniami. Idealnym wyborem tego systemu jest fakt, iż nie tylko możemy kontrolować sobie temperaturę w pomieszczeniu oraz światło, ale zarazem dodać nietuzinkowego wyglądu i elegancji. Podsumowując. Żaluzje fasadowe z systemem samonośnym są idealnym rozwiązaniem w przypadku gdy: – brak jest możliwości zamontowania standardowych uchwytów do ściany lub nadproża – ocieplenie elewacji stanowi główny problem w montażu – żaluzje montowane są na przeszklonej elewacji
Żaluzje fasadowe - Żywiec

ŻALUZJA FASADOWA W SKRZYNI NADSTAWNEJ

Wybierając opcję w skrzyni nadstawnej należy brać już ją pod uwagę na etapie projektowania budynku z racji specyfiki jej montowania. Pomimo stosunkowo nowoczesnego wejścia na rynek ma ona już rzeszę swoich odbiorów. Głównie jest to za sprawą nie tylko ogromnego potencjału, ale przede wszystkim jej właściwości termoizolacyjnych. Jest to element żaluzji, który stanowi jeden z bardziej nowoczesnych kombinacji. Ich wysokie właściwości termoizolacyjne osiągają bardo duży potencjał. Jedynym widocznym elementem po zamontowaniu są lamele. Dodatkowo można w sezonie letnim zamontować sobie moskitierę, aby tym samym uchronić się przed niechcianymi insektami. Cały pakiet mieści się w skrzyni, który jest montowany bezpośrednio do okna i wraz z nim zamontowany w świetle otworu. Żaluzja może posiadać w swoim wyposażeniu sterowanie ręczne za pomocą korby, silnik tradycyjny z wyłącznikiem bądź pilot.

Przyjdź lub zadzwoń do naszego salonu i poznaj naszą ofertę bardziej szczegółowo!