Rolety

Rolety - Żywiec

Jak wybrać dobre rolety?

Rolety są jednym z najpopularniejszych form dekoracji przestrzeni okiennej. Wszystkie przez nas modele są nie tylko łatwe w montażu, ale i niezwykle praktyczne oraz estetyczne.

Na co zatem zwrócić szczególną uwagę przed zakupem rolet?

1.

Przepuszczalność światła jest podstawowym elementem wszystkich rolet. Ich rodzaj oraz stopień nasłonecznienia oraz ich przepuszczalność powinien stanowić kluczowy element w podejmowanej decyzji. Warto wziąć pod uwagę czy chcemy tylko uzyskać element dekoracyjny i lekką ochronę przed słońcem, czy też skupić się na większej prywatności.

2.

Typ montażu jaki chcemy zastosować warto uwzględnić z profesjonalnym doradcą. Wyodrębniamy montaż na nadprożu nad wnęką okienną, na suficie, ścianie lub też mocowane bezpośrednio na ramie okiennej.

3.

Kolor i wzór rolet powinien nie tylko zdobić nasze wnętrze, ale dodatkowo chronić je przed światłem. Jasna kolorystyka przepuszcza znaczną ilość światła, podczas gdy ciemniejsze tony nadają wnętrzu prywatności.
Firma „Tomix” posiada w swoim asortymencie aż szesnaście modeli rolet, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko dla klientów prywatnych, ale i również firmowych. Ponadto oferujemy usługę montażu. Czym zatem się kierować przy ich wyborze i rodzaju rolety? Postaramy się w pełni Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.
Rolety - Bielsko Biała Żywiec

Rolety zewnętrzne

Zależą od naszych preferencji oraz wymagań. Jeżeli potrzebujemy tylko i wyłącznie ochrony przeciwsłonecznej wówczas wystarczy wybrać standardowy model. Gdy zależy nam na bezpieczeństwu wówczas należy kierować się przy wyborze funkcją rolet wzmocnionych antywłamaniowo. Trzecim aspektem jest opcja czy rolety mają mieć za zadanie poprawę nasze izolacyjności okien. Jeśli jest to dla Państwa ważnym aspektem, wówczas należy szukać takich, które mają ciepły płaszcz. Warto dodać, iż rolety zewnętrzne pozwalają na regulowanie według własnych upodobań temperatury w pomieszczeniach. Dodatkowym ich atutem jest zapewnienie bardzo dobrej izolacji akustycznej, co jest niezwykle komfortowe w przypadku miejsc o natężonym ruchu. Jeżeli cenimy sobie prywatność to zdecydowanie polecamy wybrać tę opcję i tym samym móc swobodnie się cieszyć bezcennym komfortem.

Rolety wewnętrzne

Stanowią najczęściej element dekoracyjny każdego wnętrza. Jest to doskonała alternatywa dla rolet zewnętrznych. Można je komponować zarówno samodzielnie, jak i w komplecie z firaną lub zasłoną. Ich plusem jest fakt, iż można je zdemontować i przenieść w wybrane przez Nas miejsce. Szeroki wachlarz deseni oraz kolorów zapewni aspekty wizualne w zaaranżowanych pomieszczeniach. Do ich montażu nie potrzeba żadnych specjalistycznych urządzeń. Zwykle pod okiem profesjonalistów taka usługa jest wyjątkowo szybka i efektowna. Jakie zatem wybrać odpowiednie rolety wewnętrzne i czym się kierować? Przybliżymy Państwu zatem ich najbardziej popularne rodzaje.
Rolety - Żywiec

Roleta klasyczna

Roleta klasyczna na rolce jest jedną z najpopularniejszych i najtańszych opcji oferowanych na rynku. Rolety klasyczne są przeznaczone do montażu na suficie, ścianie bądź oknie. Możemy ją zamontować samodzielnie lub pozostawić to naszym fachowcom.

Roleta rzymska

Roleta rzymska cieszy się coraz większą popularnością nie tylko na jej nietuzinkowy wygląd, ale i przede wszystkim funkcjonalność. Tkaniny w dowolnym momencie można swobodnie zdjąć i wyprać w pralce. W przypadku tych rolet zbyteczne są dodatkowe ozdobniki tj. firany lub zasłony.

Roleta "dzień i noc" i plisy

Roleta „Dzień i noc” i Plisy jest fantastycznym wyborem dla osób ceniących sobie prywatność. Rolety dzień wykonane są z dwóch rodzajów materiału. Pierwsza tkanina jest delikatniejsza, natomiast druga już jest wykonana z grubszego materiału. Tym samym można w indywidualny sposób regulować intensywność zaciemnienia pomieszczenia.

Żaluzje

Żaluzje utrzymują swoją popularność już od lat 90 – tych i wcale nie przestają mieć zastosowania w różnorodnych wnętrzach. Do wybory mamy żaluzje aluminiowe, z tworzywa PCV lub drewniane. Można opuścić je na wysokość parapetu lub manewrować nimi do pożądanej przez nas wysokości.
Rolety - Bielsko Biała

Rolety z automatem, na pilota

Wyróżniają się niezwykłym komfortem oraz wygodą. Rolety z automatem mogą być sterowane bezpośrednio z pilota lub przełącznika klawiszowego. Jeżeli mamy na uwadze naszą prywatność to te rolety będą idealnym wyborem. Systemy elektryczne pozwalają na podniesienie osłon na pilocie lub przyciskiem zamontowanym na ścianie. Rolety z automatycznym sterowaniem z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością oraz wcale nie wygórowaną ceną w stosunku do ich komfortu i użytkowania.

Rolety dachowe

Są najpopularniejszym wyborem w przypadku poddasza. W tej kwestii również mamy do wyboru zarówno opcję wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Różnią się one sposobem mocowania, jak również rodzajem użytych materiałów. Rolety zewnętrzne mają fantastyczne właściwości w przypadku izolacji cieplnej, czyli reasumując izolują przed zbyt intensywnym nagrzaniem, jak i również wychłodzeniem. W przypadku rolet wewnętrznych cechuję ich niższa cena niż rolet wewnętrznych i większe pole manewru jeśli chodzi o aspekty dekoracyjne. Mamy tutaj do wyboru rolety zaciemniające, plisowane, moskitiery oraz żaluzje. Wybór odpowiedniej opcji warto skonsultować z fachowcem, który w pełni profesjonalnie i indywidualnie podejdzie do wszelkich upodobań klienta.
Rolety - Żywiec

Rolety w ofercie TOMIX

rolety zewnętrzne, w tym rolety antywłamaniowe
rolety wewnętrzne
rolety z automatem, na pilota
rolety dzień noc
rolety rzymskie
rolety drewniane
rolety aluminiowe
rolety bambusowe
rolety greckie, austriackie
rolety materiałowe
rolety dachowe
rolety zwijane
rolety rolowane
rolety skórzane
rolety wolnowiszące
rolety kasetowe

Rabat na rolety przy zakupie okien!

Rolety w ofercie Tomix wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, gdzie ich różne warianty są w pełni dopasowane pod kątem technicznym, a przede wszystkim estetycznym. Rolety okienne najczęściej wykorzystywane są w mieszkaniach, domach, firmach, czy urzędach, jako element dekoracyjny. Każde zamówienie traktujemy w sposób indywidualny. Rolety zawsze dopasowujemy do wymiarów okna, tak aby spełniały maksymalnie efektywnie funkcję estetyczną.

Kliknij i sprawdź ofertę okien!

Realizacje

Przyjdź lub zadzwoń do naszego salonu i wybierz wymarzone rolety.