Plisy

Plisy - Żywiec

Jak wybrać dobre plisy?

Plisy to najnowsze rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na ogromnej popularności. Potrzeby klientów są coraz bardziej szeroko rozbudowane i tym samym producenci osłon okiennych stworzyli produkt, który zdobył na swojej popularności. Największa grupa fanów została zdobyta dzięki ich niezwykłej funkcjonalności. System ten się opiera na pojedynczym plisowanym materiale, który podczas jego zwijania składa się w efektywną harmonijkę. Jego system montażowy opiera się na dwa sposoby: jako plisa wolnowisząca lub pomiędzy dwoma szynami, która tym samym przymocowana jest do ramy przyszybowej.
Nowatorski sposób obsługi daje możliwość jej zwijania zarówno od dołu, jak i od góry. Specjalne systemy hamujące i ich odpowiednie sposoby montowania swobodnie poruszają materiałem po oknie. Plisy mają ten dodatkowy plus, że to my decydujemy jaki fragment szyby zostaje odsłonięty. Taka forma jest do wyboru w przypadku listwy przyszybowej lub w sposób bezinwazyjny na ramie skrzydła okiennego. Warto mieć na uwadze informację, iż nie każda plisa wolnowisząca może być opuszczana od góry. W tej kwestii warto jeszcze dopytać bezpośrednio profesjonalnej obsługi.

Zalety rolet plisowanych:

1.

Prosta w obsłudze

2.

Materiał jest bezpośrednio przymocowany pomiędzy listwy

3.

Niewielkich rozmiarów elementy znajdujące się przy krawędzi listwy są wygodne w użytkowaniu

4.

Brak wszelkich prześwitów przy bokach

5.

Właściwości termoizolacyjne oraz wyciszające i lekki materiał

6.

Nadaje się do wszystkich pomieszczeń

7.

Wybór oraz kolorystyka materiału zależy wyłącznie od preferencji klienta

8.

Warianty rolet to szeroki wachlarz od transparentnych po zaciemniające

9.

Utrzymanie czystości wyłącznie za pomocą szczotki do kurzu bądź odkurzacza
Wyszczególniamy ich następujące rodzaje:

rolety/żaluzje plisowane wolnowiszące

Takie rolety okienne najczęściej sprawdzają się w przypadku przeszkleń o bardzo dużych powierzchniach. System ten nie jest wyposażony w prowadnice, a sam materiał swobodnie zwisa pod własnym ciężarem. Sposób ich montażu polega na tym, iż belka przymocowana jest na górze na stałem, a sama plisą można manewrować zarówno w górę, jak i w dół. W przypadku tego systemu musimy mieć na uwadze, że zawsze pozostaje odstęp pomiędzy szybą a roletą.

rolety/żaluzje występujące ze specjalnymi prowadnicami bądź kasetami

Taka forma zazwyczaj jest stosowana w przypadku okien z PCV lub aluminium, Kaseta ma za zadanie chować plisę, aby nie osadzał się na niej kurz. W prowadnicy zaś znajdują się elementy materiału harmonijkowego, co sprawia że nie mamy do czynienia z żadnymi prześwitami oraz odstępami. To doskonała propozycja w przypadku okien dachowych.
Plisy - Bielsko-Biała
Plisy - Bielsko-Biała Żywiec

rolety/żaluzje plisowane jednofunkcyjnie

Zawsze składają się do góry i tym samym pozostawiają możliwość odsłonięcia wybranego przez klienta fragmentu po solnej stronie.

rolety/żaluzje plisowane dwufunkcyjne

W swoim systemie mogą otwierać się zarówno od góry, jak i od dołu. Taki system jest niezwykle elegancką formą oraz funkcjonalną.
Plisy są niezwykle eleganckim i estetycznym materiałem. Możemy więc wybrać tkaniny naturalne, sztuczne, dzianiny jak również włókna bambusowe. Mogą mieć różną kolorystykę, strukturę, wzory oraz stopień ich przyciemnienia. W przypadku utrzymywania czystości wystarczy je swobodnie wyprać ręcznie i od nowa można cieszyć się ich wyglądem.

Planując montaż rzadko wiemy, że istnieją dwa rodzaje ich montażu:

inwazyjne
bezinwazyjne
Plisy montowane w sposób inwazyjny są montowane bezpośrednio w ramie okiennej. Minusem tej metody jest wykonanie otworów montażowych. Jednak ten sposób instalacji ma też istotną zaletę. W tym systemie sprawdzą się plisy o masywniejszych gabarytach, które cała konstrukcja będzie oparta na konstrukcji opartej w ramie okiennej.
Plisy montowane w sposób nieinwazyjny nie wymagają wykonywania otworów w ramie okna. System montowania opiera się na specjalnych zaczepach do krawędzi okna. W przypadku wyboru nieinwazyjnego musimy mieć świadomość, iż rodzajów materiałów jest zdecydowanie mniej niż w przypadku plis montowanych inwazyjnie. Dokonując zakupu warto zastanowić się w jakich przestrzeniach je umieścimy, W przypadku miejsc przeznaczonych do nauki bądź pracy lepiej wybrać plisy przepuszczające troszkę więcej światła. Pomieszczenia, które mają służyć nam do relaksu powinny w swoim materiale posiadać większy stopień zaciemnienia.
Standardowy kształt lub całkowicie nietypowy nie są dla nas żadnym problemem, gdyż standardem jest już wykonywanie rolet plisowanych pod wymiar. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować je zarówno do okien trójkątnych, łukowatych czy też półokrągłych.

Z naszej strony zapewniamy Państwu profesjonalne doradztwo i stały kontakt z klientem. Wszelkie życzenia oraz sugestie dopasowujemy bezpośrednio do Państwa wytycznych oraz preferencji. Nie trzymamy się sztampowo jednego schematu. Lubimy wychodzić poza wszelkie schematy, a kropką nad i są piękne detale które mamy do zaoferowania.

Przyjdź lub zadzwoń do naszego salonu i wybierz wymarzone Plisy firmy fill.

Plisy - Żywiec
Plisy - Żywiec
Plisy - Bielsko-Biała
Plisy - Bielsko-Biała Żywiec
Plisy - Żywiec
Plisy - Bielsko-Biała